Skip to content Skip to footer

Nasze ośrodki

Centaurus prowadzi kilka ośrodków, z jednym głównym ośrodkiem, który otacza opieka kilkaset koni. Zwierzęcy Folwark mieści się 70 km od Wrocławia, a 15 km od Legnicy, i usytuowany jest na starym , poniemieckim folwarku z 1882 roku. Folwark zakupiliśmy w 2012 roku i jest on przeznaczony dla zwierząt w trakcie kwarantanny oraz starszych osobników, które wymagają codziennych zabiegów weterynaryjnych, diagnostyki i obserwacji.

Drugim potężnym ośrodkiem jest rezerwat w Przemkowskim Parku Narodowym, gdzie opiekujemy się kilkuset końmi, krowami i osiołkami oraz prawie 200 kucykami. Konie mają tu dla siebie prawie 400 ha, a w okresie jesiennym i wczesną wiosną są dokarmiane (owies i siano), zaś cały rok utrzymywane są w systemie wiatowym. Konie przebywają tu również pod naszym stałym nadzorem, bazują na kwaterach, które są im zmieniane w zależności od potrzeb, są także pod stałą opieką kowala i weterynarza, a w przypadku takiej potrzeby – transportowane są na Zwierzęcy Folwark.      

Kolejne ośrodki, to sieć mniejszych ośrodków i hoteli, gdzie finansujemy utrzymanie koni wymagających szczególnej troski, np konie niewidome, konie z problemami oddechowymi (RAO), źrebne klacze, konie z ograniczoną motoryką.

Planujemy również zakup ośrodka około 50 – 100 ha, który stanowiłby własność Centaurusa i zabezpieczał zwierzęta na kolejne lata oraz czynił je niezależnym od dzierżawy rezerwatu w Parku Narodowym.