Skip to content Skip to footer

Nasza misja

Od samego początku priorytetowym celem naszych działań było niesienie pomocy zwierzakom, w szczególności koniom. Jednak wraz ze wzrostem naszej świadomości i naszych możliwości zaangażowaliśmy swoje siły w propagowanie ekologii w codziennym życiu oraz ochronę dziedzictwa przyrodniczego w Polsce i na świecie. Poza końmi pod nasze skrzydła trafiały od zawsze psy, koty i zwierzęta gospodarskie, a od kilku lat również również zwierzęta dzikie. Nasze zwierzęta leczymy bardzo często metodami alternatywnymi, takimi jak homeopatia, akupunktura, masaż, zioła, zabiegi bioenergoterapii, terapia Zdenko Domancicia, biorezonans i biokomunikacja, komórki macierzyste, a efekty jakie osiągamy niejednokrotnie są zdumiewające. 

W roku 2012 zakupiliśmy nasz obecny Zwierzęcy Folwark, a niedługo potem dołączyliśmy prawie 400 ha rezerwatu, gdzie otoczyliśmy opieką blisko 500 koni. Stworzyliśmy tym samym największy azyl dla koni w Europie.

Aktywnie wspieramy finansowo również zwierzęta przebywające pod opieką innych organizacji, zaś rzeczowo wsparcia udzielamy osobom prywatnym, które działają w obszarze pomocy braciom mniejszym.

Promujemy zdrowy styl życia poprzez organizację warsztatów z kuchni wege, wydawanie poradników i magazynów o zdrowym żywieniu. Zajmujemy się edukacja w szołach i w mediach

Jesteśmy organizatorem Targów Dobroczynnych, które promują filozofię Zero Waste, a organizowane są w największych miastach Polski. 100 % zysku z Targów trafia do zwierzaków.

Od 2013 roku prowadzimy Międzynarodowy Eko Klub zrzeszający miłośników świata fauny i flory z całego świata.

Wszelkie nasze działania są możliwe dzięki ludziom dobrej woli, którzy angażują się w inicjatywę Centaurusa, za co serdecznie dziękujemy!